MOBİL UYGULAMA VE DURUŞMA TAKİP SİSTEMİ HİZMETE ALINMIŞTIR ​
Tarih: 14.05.2024| Okunma Sayısı: 164

 

MOBİL UYGULAMA VE DURUŞMA TAKİP SİSTEMİ HİZMETE ALINMIŞTIR

 

Değerli meslektaşlarımız,

 

Sessiz Adliyeler Projesi kapsamında, Çanakkale Barosu mobil uygulaması ve uygulamaya entegre edilen Mobil Mübaşir – Duruşma Takip Sistemi, Baromuz tarafından hizmete alınmıştır.  Çanakkale Barosu Web sayfası ile entegre şekilde çalışan Çanakkale Barosu mobil uygulaması üzerinden  tüm meslektaşlarımızın bu uygulamayı kolaylıkla kullanabilmesi için  gerekli altyapı oluşturulmuştur.  Duruşma takip sistemi uygulanmasına başlanmıştır.

 

Sistemin çalıştırılabilmesi için; hizmete açılan Çanakkale Barosu mobil uygulamasının,  aşağıda linki verilen Playstore ve Appstore üzerinden indirilmesi gerekmektedir. 

 

Mobil uygulama içerisinde Avukat Duruşma Takip ve Mübaşir Duruşma Takip isimleri ile iki ayrı alan yer almaktadır. Bu alanlar üzerinden oturum açıldıktan sonra, mübaşirler cep telefonları ile çok kısa sürede sırası gelen duruşmaların ilgili avukatına duruşmalarını bildirebilmektedirler.  Bu bildirim ile eş zamanlı olarak baro odaları içerisindeki ekranlarda avukatın çağrıldığı mahkeme ve avukatın ismi ekrana yansıtılmaktadır.

 

Duruşma çağrısı alan avukat aynı zamanda kendi mobil uygulamasından oturum açtıktan sonra kendisine yapılan duruşma çağrılarını görmekte ve yine şayet başka bir mahkemenin duruşmasında ise BEKLET butonuyla ve aynı zamanda bekletme gerekçesi hususunda açıklama girerek çağrı yapan mübaşire aynı kanal üzerinden iletişim kurabilmektedir.

 

Bu sistemin devreye alınmasındaki amaç, adliyelerde görev yapan mübaşirlerin adliye koridorlarında yapmış oldukları sesli çağrının yerine, uygulama üzerinden kurulan iletişim ile daha daha etkin ve adliye içinde daha sessiz bir çalışma ortamının yaratılması hedeflenmiştir.

 

Bu sistemin, hem adliyelerdeki mübaşirler tarafından, hem de meslektaşlarımız tarafından etkin kullanılması duruşmaların kaçırılmadan takibi için son derece önem arz etmektedir. Meslektaşlarımızın, Çanakkale Barosu mobil uygulaması üzerinden kendi cep telefonlarında bu sistemi etkin hale getirmesi, uygulama bildirimlerine izin verilmesi, mübaşirlerin de, meslektaşlarımız tarafından bu sistemi kullanmaya teşvik edilmesi duruşmaların kolaylıkla takip edilmesine ve avukatların zaman tasarrufu sağlamasına  imkan sağlayacaktır.  Uygulama şifrenize, giriş kısmından “şifremi unuttum” tıkladığınızda sizlere kısa mesaj yolu ile iletildikten sonra, bu şifrelerin tarafınızca değiştirilmesi faydalı olacaktır.

 

Meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur.

 

 

Apple cihazlara indirmek için linke tıklayınız.

https://apps.apple.com/tr/app/%C3%A7anakkale-barosu/id6498862870?l=tr

 

Android cihazlara indirmek için linke tıklayınız.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.canakkale.barosu

14.06.2024
AV. HANDE KESKİN
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.