DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ!
Tarih: 11.08.2022| Okunma Sayısı: 64

 

09.08.2022 tarihinde Çanakkale ili, Ezine ilçesinde Ayşe KORUR'un boşanma aşamasında olduğu eşi Gencay Korur tarafından vahşice katledilmesi olayının, Baro Başkanımız Av. Soner AYDIN ve Baromuz Kadın Hakları Komisyonu olarak başından beri takipçisiyiz.

Gencay KORUR olaydan sonra kaçmış, Ayşe KORUR'un ailesini ve meslektaşımızı da tehdit etmiştir. Baro Başkanımız Av. Soner AYDIN'ın Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile eşgüdüm halinde çalışmışları neticesi şüpheli İzmir ili Dikili ilçesi yakınlarında kolluk kuvvetleri tarafından yakalanmıştır.

Şüpheli hakkında üç defa uzaklaştırma tedbirine başvurulduğu halde, bu vahim olayın meydana gelmesi, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının ve 6284 sayılı kanunun etkin uygulanmamasının ne denli yanlış olduğunu bir kez daha göstermiştir. İstanbul Sözleşmesi'nin öneminin anlaşılması, etkin tedbirlerin alınması için daha kaç insanın ölmesi, kaç çocuğun annesiz kalması gerekmektedir.

Katledilen Ayşe KORUR'un arkasında iki tane çocuğu kaldı ve çocukların geleceği ve üstün yararı adına baromuz, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile iletişim halinde kalarak, davanın takipçisi olacaktır.

 

Çanakkale Barosu

04.10.2022
AV. SONER AYDIN
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.